Bu yıl 7. kez düzenlenen GPS (Genç Perakendeciler Sahada) etkinliği, Hilton İstanbul Bosphorus’ta gerçekleşti. Yerli market zincirlerinin birinci ve ikinci kuşak temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen GPS’te bu yıl, dünyadaki dijitalleşme trendlerinin perakende sektörüne etkileri konuşuldu.

CCI E-Ticaret Müdürü Ozan Bektaş, Nestle Satış Genel Müdürü Erdem Çakır, Unilever Başkan Yardımcısı Ali Fuat Orhonoğlu, oxyai Kurucu Ortağı Ali Erhan Tamer, Fütüristler Derneği Başkanı Eray Yüksek ve PayU Türkiye Genel Müdürü Emre Güzer’in konuşmacı olarak yer aldığı etkinlikte; Çağrı Market’ten Abidin Çavuşoğlu’nun moderatörlüğünde gerçekleştirilen “2018’de Dijitalleşenler” oturumunun konukları Altunbilekler’den Öznur Altunbilek, Mopaş’tan Murat Narman, Snowy’den Utku Tanay Ulu ve Üçler Market’ten Burcu Okumuş oldu. GPS’in finalinde Ahmet Şerif İzgören de “Değişimi Yönetmek” başlıklı sunumuyla yer aldı. Ergün Güler: “Dünyadaki dijital dönüşüme uyum sağlanması noktasında perakende sektörünün yanında olmaya devam edeceğiz.”

GPS Kurucusu Ergün Güler etkinliğin gelecek yıldaki hedeflerini şu sözlerle anlattı: 2019 yılında kısa vadeli hedefler için birinci kuşaklarla, orta ve uzun vadeli hedefler için de ikinci kuşaklarla çalışacağız. Dolayısıyla hem dalgalı denizde patronların hem de dünyadaki dijital dönüşüme uyum sağlanması noktasında ikinci kuşak temsilcilerin yanında olmaya devam edeceğiz.

Pin Grup tarafından yönetilen GPS platformu, Coca Cola İçecek, Nestle ve Unilever tarafından destekliyor.